Protezy zębowe – 5 powodów, dla których warto zainwestować w nowe zęby

Jeśli straciliśmy jeden lub kilka zębów, warto pomyśleć o ich uzupełnieniu. W przeciwnym razie narażamy się na niekorzystne zmiany zachodzące w układzie kostnym naszej szczęki. Poniżej przedstawiamy 5 powodów, dla których warto uzupełnić braki w uzębieniu.

Powód 1: Ustabilizuj pozostałe zęby

?Jeśli czegoś nie widać, czy warto w to inwestować?? – pytają pacjenci, którzy utracili tylny ząb. Jak najbardziej tak! Nie chodzi jedynie o mniej szeroki uśmiech niż wcześniej. Warto pamiętać, że luki w uzębieniu mogą powodować rozchwianie i zmianę ustawienia pozostałych zębów. Dlatego każdy utracony ząb warto odbudować. To dotyczy wszystkich zębów – zarówno tych bardziej, jak i tych mniej widocznych.

 

Powód 2: Dbaj o swój żołądek

Jaki jest bezpośredni związek protezy i żołądka? Oczywiście chodzi o gryzienie i trawienie pokarmów. Jeśli mamy braki w uzębieniu, również nasza zdolność do rozdrabniania pokarmów ulega pogorszeniu, co stanowi większe wyzwanie dla naszego żołądka.

 

Powód 3: Wyglądaj młodziej

Faktem jest, że używanie protezy może odmłodzić twarz. Dzięki niej nasze rysy twarzy wracają do normy. Brak zębów może wizualnie skracać dolną część k twarzy i sprawiać, że skóra wokół nosa i warg stanie się nieco obwisła. W efekcie dodaje nam to lat i sprawia, że wydajemy się smutni i zmęczeni życiem. Założenie protezy zębowej zdecydowanie poprawi nasz wygląd i samopoczucie.

Powód 4: Zadbaj o swój komfort. Żuj i żyj bez bólu!

Utrata zębów może skutkować nieprawidłowościami w zgryzie i sposobie ułożenia zębów, co z kolei może prowadzić do zwyrodnienia i bólu stawów żuchwowo-skroniowych. To także łatwa droga do zbyt mocnego ścierania pozostałych zębów. Dlatego tak ważne jest szybkie uzupełnienie ubytku.

 

Powód 5: Rozwiej wątpliwości i zyskaj większą pewność siebie

Istnieje wiele mitów wokół stosowania wyjmowanych protez zębowych. Pacjenci obawiają się niekontrolowanego przesuwania, wypadnięcia czy też dyskomfortu w trakcie jedzenia? nie wspominając o całowaniu. Okazuje się, że na wszystko są rozwiązania (np. zatrzaski mocujące protezę na koronach lub implantach, klamry w kolorze zębów, krem mocujący, odpowiednia pielęgnacja i higiena). Dobra wiadomość jest taka, że z czasem przyzwyczajamy się do protezy i skupiamy się głównie na jej zaletach.

Pamiętajmy, że współczesna protetyka stomatologiczna daje wiele możliwości odbudowy utraconych zębów. Do dyspozycji mamy nie tylko opisywane tu protezy, ale też mosty, implanty i nie tylko.

Umów się na wstępną konsultację, aby sprawdzić, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

Godziny przyjęć

dni robocze
od 9:00 do 19:00.